Κυριακή 12 Αυγούστου 2012

ΠΕΝΤΑΛΟΦΟ-ΣΤΡΟΓΓΥΛΟΒΟΥΝΙ 4-1

Φιλικό παιχνίδι πραγματοποιήθηκε χτές με παιδιά από το χωριό με αντίστοιχα από το Στρογγυλοβούνι.

Εύκολα επικράτησαν οι Πενταλοφιώτες με σκορ 4-1 και έστειλαν ένα σαφές μήνυμα ότι το χωριό διαθέτει πολύ καλό υλικό για την ανασυγκρότηση του Α.Ο.Πενταλόφου.

Αναλυτικά:
Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου,στο δεύετρο μέρος οι Πενταλοφιώτες μπήκαν δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο και έκαναν το 1-1 με τον Γιάννη Μοίρα ο ίδιος παίχτης λίγα λεπτά αργότερα έκανε την ανατροπή σε 2-1 ,ο Κωνσταντίνος Λάκκας με άπιαστο σουτ εκτός περιοχής έκανε το 3-1 και ο Θανάσης Μπίκας έκανε το τελικό 4-1 ύστερα από εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος.